NOWOCZESNE NANOMATERIAŁY AEROŻELE

Technologia produkcji

Aerogele wytwarzane są w zaawansowanym procesie produkcyjnym który obejmuje przygotowanie, syntezę chemiczną, procesy kondycjonowania, modyfikacji, formowania i suszenia z wykorzystaniem ekstrakcji dwutlenkiem węgla w warunkach nadkrytycznych. Następnie wytworzone nanomateriały podlegają kontroli jakości, klasyfikacji i konfekcjonowania.

Nasze wyposażenie technologiczne obejmuje pełny zakres urządzeń do wytwarzania aerogeli włącznie z innowacyjną i unikalną linią do suszenia / ekstrakcji aerożeli przy użyciu ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla ScCO2.

Synteza chemiczna

Dozowanie i mieszanie substratów w reaktorze

Tworzenie Gelu

SOL >GEL

Suszenie ScCO2

w warunkach nadkrytycznych z użyciem CO2 (ScCO2)

Produkt końcowy

Kontrola jakości, konfekcjonowanie

Zaawansowany preces syntezy nonomateriałów

Wytwarzanie nanomateriałów to złożony i wymagający szczególnych warunków proces. Począwszy od wysokiej jakości substratów używanych do reakcji i ich ścisłego dozowania i czasów reakcji i syntezy w reaktorze, przez kolejne etapy produkcji w których tworzy się struktura żelowa wyrobu i jego formowanie.
Finalnie żel ulega wysuszeniu w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla ScCO2 i tworzy się super lekka i bardzo dobrze izolująca i porowata struktura – „aerogelu”.
Nazwa Aerogel, w tym przypadku jest dość nietrafiona, gdyż Aerogele nie są żelami, a bardziej przypominają kryształy lub sztywną gąbkę, choć zwyczajowo nazywa się je Aerogelem.
Głównym wyzwaniem w produkcji aerożelu jest proces jego suszenia w ekstremalnych ciśnieniach i wysokiej temperaturze przy użyciu nadkrytycznego dwutlenku węgla. Nasza aparatura zapewnia bezpieczną realizację tego procesu w powtarzalnych warunkach, co przekłada się na wysoką jakość i powtarzalność właściwości naszych produktów.
Dysponujemy linią do produkcji aerogelu oraz małą do produkcji laboratoryjnej i dalszego rozwoju naszych produktów.

Elastyczność produkcji

Jako polski producent aerogeli, dysponujemy elastycznymi możliwościami produkcyjnymi umożliwiającymi dostawy dużych ilości aerogelu jak i mniejszych spersonalizowanych zamówień i partii testowych.

  • Aerogele monolityczne,
  • Aerogele transparentne,
  • Aerogele w formie proszku,
  • i inne o specjalnych właściwościach.

Oferujemy usługi badawcze

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty usług badawczych w zakresie opracowania aerogeli do Państwa zastosowań.

Dysponujemy urządzeniami do badań i wytwarzania aerogeli również w skali laboratoryjnej i pilotażowej.

Skip to content